ROMA

 

 

Ana Sayfa
Roma
 
Roma
   
  Paris Hakkında Herşey
PARİS
  Roma Menü   Roma Fotoğrafları
    Roma ana sayfa
    Tarihçe
    Müzeler
    Anıtlar
    Fotoğraflarla Roma
    Ulaşım, Online bilet
    Roma metrosu
    Barlar, Diskolar
    Kafeler, Restoranlar
    Eğlence ve Alış-veriş
    Gitmeden önce
    İlgili web adresleri
    Havalimanları
    Önemli telefonlar
    Vize ve Konsolosluk

Merhaba Roma » Fotoğraflar


Colosseum

Colosseum, Roma'nın sembolü haline gelmiş bir anfitiyatrodur. Asıl adı Flavium Amfitiyatrosu'dur. Colosseum adı eskiden bu eserin yakınında bulunan Nero'nun çok büyük bir heykelinden dolayı verilmiştir. Colosse “çok büyük” anlamına gelir.

Devamı için tıklayın »

Vatikan Müzesi

Dünyanın en ünlü müzelerinden birisidir. Mısır, Etrüsk, Roma, Rönesans ve Barok eserlerinin arasında, Michelangelo, Rafaello, Caravaggio ve Canova gibi ünlü sanatçıların eserleri de bulunmaktadır.

Devamı için tıklayın »

Fontana de Trevi (Aşk Çeşmesi)

Dilek tutmaya ne kadar inanırsınız yada inanmazsınız bilinmez ama! Roma' ya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Romalılar özellikle gençler ve şehri gezmeye gelen turistler tarafından Roma'nın merkezi buluşma yeri ilan edilmiş sanki! Dilek tutma inançlarından dolayı güzelliği gölgelenmiş gibi olsa da, siz kendi gözünüzle gördüğünüzde bu görüntüyü hiç bir şeyin gölgeleyemeyeceğini anlayacaksınız. Her şeye rağmen belki olur inancıyla çeşmeye para atmayı da ihmal etmeyin

Devamı için tıklayın »

 

Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri)

Bu merdivenler mermer bir merdiven olmanın dışına çıkıp, Roma'nın özelliğine özellik katan yerlerden biridir. Merdivenlerin en tepesinden görünen Roma'yı seyre dalmak etraftaki çiçeklerin kokusunu içinize çekmek ayrı bir duygu.

Devamı için tıklayın »

 
 


İletişim / Telif hakları
  Tüm Merhaba Projeleri: Paris - Amsterdam - Roma - Venedik
 

  MerhabaRoma.com'un tüm içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmakta olup, sitede yer alan metin ve görsel öğelerin tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz. © Copyright 2004 - 2024