ROMA

 

 

Ana Sayfa
Roma
 
Roma
   
  Paris Hakkında Herşey
PARİS
  Roma Menü   Roma Havalimanları
    Roma ana sayfa
    Tarihçe
    Müzeler
    Anıtlar
    Fotoğraflarla Roma
    Ulaşım, Online bilet
    Roma metrosu
    Barlar, Diskolar
    Kafeler, Restoranlar
    Eğlence ve Alış-veriş
    Gitmeden önce
    İlgili web adresleri
    Havalimanları
    Önemli telefonlar
    Vize ve Konsolosluk

Merhaba Roma » Havalimanları
Roma Havaalanları


İtalya’nın orta batısında yer alan Roma şehri, ulaşımı kolay bir konumda. Roma’ya; birçok direkt ulaşım imkânının yanında, diğer birçok Avrupa ülkesinden raylı sistemlerle de ulaşmak mümkün. İstanbul’dan, Türk Hava Yolları ve Alitalia’nın 2 buçuk saatlik seferleriyle aktarma yapmadan Roma’ya uçabilirsiniz.

Roma'da, Leonardo da Vinci ve CIANPINO olmak üzere iki havalimanı vardır. Leonardo da Vinci, Fiumicino’da olduğu için aynı zamanda bu isimle de bilinir. CIANPINO havaalanı genellikle charter uçaklar için kullanılır.

Leonardo da Vinci / Fiumicino Uluslararası Havalimanı (FCO)

Güneybatı'da, Roma şehir merkezine 35 km uzaklıkta, Fiumicino semtinde yer alan Leonardo da Vinci Havaalanı; İtalya'nın en büyük havaalanıdır. Leonardo da Vinci'den şehir merkezine gitmek için tren, metro, shuttle, taksi, otobüs ve kiralık araçları kullanabilirsiniz.

Leonardo da Vinci Havaalanından şehir merkezine ulaşmanın en zahmetsiz yollarından biri, trendir. Her yarım saatte bir kalkan seferlerle Termini tren istasyonuna ulaşılabilir. Yolculuk 30 dakika sürmektedir. Termini tren istasyonundan ise şehrin birçok noktasına metronun A ve B hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Adres : Via dell'Aeroporto di Fiumicino 320 - 00054 Fiumicino / Roma
Tel: +39 06 65951
Web: www.adr.it/portal/portal/adr/Fiumicino/Leonardo_da_vinci/Header_Window?action=2

Ciampino Havalimanı

Şehir merkezinin 15 km güneydoğusunda yer alan Ciampino Havaalanı, Leonardo da Vinci Havaalanı'nın açılışıyla birlikte, daha çok charter uçuşlarının ve özel uçuşların yapıldığı alan haline gelmiştir. Şu an burada, Ryanair, Wizz Air ve easyJet hizmet vermektedir. Ciampino'dan şehir merkezine direkt metro ulaşımı yoktur, otobüsle Roma Termini Tren İstasyonu'na veya şehrin diğer merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz.

Adres: Via Appia Nuova 1651, 00040 Ciampino, Roma
Tel: +39 0665951
Web: www.adr.it/portal/portal/adr/Ciampino/GB_Pastine

 


İletişim / Telif hakları
  Tüm Merhaba Projeleri: Paris - Amsterdam - Roma - Venedik
 

  MerhabaRoma.com'un tüm içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmakta olup, sitede yer alan metin ve görsel öğelerin tüm hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz. © Copyright 2004 - 2023